Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Outsourcing w transporcie drogowym

jakub.brandt

outsourcsing
W dużym uproszczeniu outsourcing polega na zlecaniu wykonania pewnych zadań na rzecz naszej firmy innym przedsiębiorstwom. Z outsourcingiem najczęściej mamy do czynienia jeśli chodzi o transport. Zakładom produkcyjnym nie zawsze opłaca się inwestowanie we flotę samochodów, czy kierowców dlatego wykonanie przewozu powierzają one zewnętrznym firmom specjalizującymi się w przewozie towarów.

Outsourcing niesie za sobą szereg zalet, lecz nieuniknione są także wady. Najistotniejszymi zaletami są: brak kosztów ubezpieczenia samochodów, brak kosztów utrzymania kierowców, mniejsza odpowiedzialność za powierzony towar, brak kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury samochodowej oraz eksploatacją pojazdu (parkingi, stacje benzynowe, naprawy, paliwo).

Wśród wad najistotniejszą wydaje się być ta, iż nie mamy pełnej kontroli nad przewożonym towarem oraz nie mamy bezpośredniego kontaktu z odbiorcą, a w dzisiejszych czasach podtrzymywanie więzi na linii przedsiębiorstwo - klient jest niezwykle ważne.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci