Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Dlaczego telemarketerzy dzwonią głównie w wakacje?

jakub.brandt

telemarketer

Nadeszły wakacje, dla niektórych to czas wyjazdów, dla niektórych okres wzmożonej pracy przy... telefonach. Zastanawialiście się dlaczego telemarketerzy wykazują swoją aktywność w znacznej mierze dopiero w czasie wakacji? Okazuje się, że wszystko jest starannie zaplanowane, aby zwiększyć szanse na sprzedaż towaru lub usługi.

W ciągu ostatniego tygodnia nie odebrałem tylu telefonów od telemarketerów, niż przez cały zeszły rok. Dlaczego telefoniczni sprzedawcy uaktywniają się dopiero w wakacje?

Przede wszystkim w czasie wakacji osoby pracujące biorą urlop, a co za tym idzie, jest większe prawdopodobieństwo, że odbiorą telefon od telemarketera. Wielokrotnie się zdarza, że reklamują oni jakieś spotkanie, wystawę, czy coś w tym rodzaju, a wiadomo, że w czasie wakacji mamy więcej czasu i być może skusimy się na ich zaproszenie.

Firmy znacznie mniej uczciwe objęły inną taktykę. W okresie wolnym od szkoły bardzo często same w domu zostają dzieci szkół podstawowych, które nie są świadome zagrożeń na nich czyhających. Jeszcze kilka lat temu, telemarketer w ciągu pierwszych kilku zdań zadawał pytanie, na które rozmówca miał dwie możliwości odpowiedzi- "tak" lub "nie". Swego czasu była z tego powodu głośna sprawa, ponieważ pewna osoba odpowiadając na pytanie "tak", musiała zapłacić firmie kilka tysięcy złotych, gdyż w jej mniemaniu, klient zgodził się na ich warunki.

Na szczęście rząd zrobił to, co do niego należało i od jakiegoś czasu jedyną drogą zawarcia umowy między klientem, a przedsiębiorcom jest e-mail lub przesyłka listowa, co znacznie ogranicza pole manewru nieuczciwym firmom.

Przy zakupie czegokolwiek, co oferuje telefoniczny sprzedawca najlepiej jest się spotkać "oko w oko". Pamiętajcie jednak, że telemarketera obowiązują godziny pracy, a to oznacza, że gdy klient ma wolne, sprzedawca najprawdopodobniej również jest już po pracy.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci