Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Zestaw edukacyjny elektronika

jakub.brandt

 Pomoce dydaktyczne, El-GoZdjęcie: PomoceDydaktyczne.eu

Wpadło mi do rąk genialne urządzenie, które pomaga zrozumieć zasadę działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Przedstawię Wam dziś świetny zestaw edukacyjny El-Go edu2.

Nowatorski zestaw zawiera takie element, jak segment główny, do którego podłączamy 6 baterii lub kabel łączący urządzenie z naszym komputerem. Producent dołącza płytę z oprogramowaniem, po zainstalowaniu którego możemy dowolnie kontrolować nasz zbudowany obwód. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy między innymi wyświetlacz LCD, który po wpisaniu odpowiedniej frazy wyświetli dowolny napis, a także wskaże temperaturę, czy wilgotność powietrza. Poza tym w skład zestawu wchodzą głośniki, cztery diody LED, termometr, silnik krokowy, czy szereg elementów magnetycznych ułatwiających ich łączenie i swobodne układanie obwodu.

Odpowiednie połączenie ze sobą elementów sprawi, że poszczególne przyrządy zaczną spełniać swoją rolę, na przykład gdy czujnik ruchu wychwyci, że coś się przemieszcza, może uruchomić diodę LED lub dać nam znać poprzez dźwięk z głośników.

Wykorzystanie magnetycznych kulek powoduje, iż całość konstrukcji jest bardzo stabilna i nie dopuszcza do przypadkowego rozłączenia się części.

Zabawa z budowaniem mniej lub bardziej skomplikowanych obwodów nie ma końca! Zestaw dedykowany jest dla osób młodych, chcących poznać zasadę działania elektroniki, jednak wiem, że kilka godzin spędzi nad tym niejeden dorosły.

Producent wyposaża nas w instrukcję obsługi, w której znajdują się szkice przykładowych połączeń, a gdy dojdziemy do wprawy, możemy samodzielnie wymyślać dowolne konfiguracje połączeń poszczególnych elementów, pamiętając o podstawowych zasadach elektroniki.

Żaden nauczyciel nie przekaże Wam tyle wiedzy, ile właśnie El-Go edu2! Pokażcie to urządzenie swoim nauczycielom fizyki, niech nauka stanie się zabawą!

Sklep, w którym można nabyć zestaw elektronika znajduje się TUTAJ.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci