Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Błędy logistyczne w Lechu Poznań

jakub.brandt

Lech Poznań, Fiorentina, samolot, błędy logistyczne

Nie ulega wątpliwości, że w klubach sportowych logistycy pełnią kluczową rolę w przygotowaniu podróży na mecz wyjazdowy. Niestety, jak się okazało, logistycy Lecha Poznań dziś zawiedli.

Zespół Kolejorza w czwartek o godzinie 19:00 zmierzy się z Fiorentiną w meczu fazy grupowej Ligi Europy. Drużyna Lecha miała wylecieć do Florencji dziś o godzinie 10:30, jednak przez problemy z wyczarterowanym samolotem wylot opóźnił się o półtorej godziny. W tym czasie w Ljubljanie trwały próby naprawienia maszyny. Gdy się okazało, że usterka jest poważniejsza, niż sądzono, lot został przełożony na godzinę 14:00.

Po tym, jak stało się jasne, że trener poznańskiego Lecha nie zdoła przeprowadzić jednostki treningowej na obiekcie Fiorentiny, zarządził odbycie sesji na boisku bocznym przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Tymczasem dział logistyki nadal nie zdołał wynająć transportu zastępczego. Jedyne, co zdołał zrobić, to odwołać konferencję prasową trenera Jana Urbana, na którą szkoleniowiec nie miał szans zdążyć.

Czas mijał, zmęczenie piłkarzy rosło, a samolotu nadal nie było. Wreszcie późnym wieczorem do klubu wpłynęła informacja, że samolot będzie gotowy do wylotu ok. godziny 22:00. Sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz klubowi dziennikarze i reporterzy mogli udać się więc na lotnisko Poznań-Ławica, skąd 2 godziny przed północą wreszcie wystartowali w kierunku Włoch.

Logistycy z Poznania popełnili dziś jeden zasadniczy błąd. Przede wszystkim zbyt długo czekali na informacje ze stolicy Słowenii. Gdyby zareagowali szybciej, zapewne udałoby się znaleźć transport alternatywny, a tym samym sesja treningowa oraz konferencja prasowa nie musiałyby zostać odwołane. Oczywiście wypadki losowe będą się zdarzać, ale zawsze trzeba mieć w zanadrzu "plan B" (od tego w końcu są logistycy).

To niby prozaiczne czynności- zarezerwowanie lotu, a mogą zostać tak błędnie wykonane. Można mieć obawy, czy takie przygody nie odbiją się negatywnie na przygotowaniu zespołu, gdyż nieprzespane pół nocy przed tak prestiżowym spotkaniem może namieszać w dyspozycji niektórych zawodników.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci