Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Dlaczego warto uczyć się logistyki?

jakub.brandt

logistyka, port, nauka

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy logistyka jest zawodem dla Ciebie, zawodem, w którym będziesz się realizował i znajdował motywację do codziennej (często niełatwej) pracy, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Mam nadzieję, że jeszcze bardziej zainteresuje Cię jeden z najciekawszych kierunków na polskim rynku edukacyjnym.

1. Logistyka jest uniwersalna- Logistyka jest jednym z nielicznych zawodów, gdzie możemy bez końca przebierać w miejscach, w których pracują przedstawiciele tego zawodu. Logistyków spotkamy w firmach kurierskich, na lotnisku, w porcie morskim, w wojsku, w firmach transportowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na magazynach, czy w dużych klubach sportowych. Myślę, że w żadnym innym zawodzie nie znajdziecie takiej wszechstronności.

2. Z logistyki korzystasz na co dzień- Niezależnie, czy idziesz do pracy, do szkoły, czy na zakupy, masz do czynienia z logistyką. Komunikacja miejska opiera się na pracy wykwalifikowanego personelu logistycznego. W sklepie towary same nie znalazły się na półkach, ktoś musiał je wyprodukować, dystrybuować i dostarczyć do marketu. Niezależnie gdzie spojrzymy, każdy produkt podlegał procesom logistycznym. 

3. Wykształceni logistycy (z pasją) dobrze zarabiają- Każda praca wiąże się z zarobkami, to normalne. Dlatego dobrze jest wiedzieć, ile statystycznie mógłbym w swoim zawodzie zarabiać. Jak pokazują dane z zeszłego roku, przeciętni logistycy, niezależnie, czy magazynierzy, czy spedytorzy, zarabiają średnio od 2000 zł do 5000 zł. Ta rozbieżność bierze się przede wszystkim, w jakim regionie Polski chciałbyś podjąć pracę oraz jakie są Twoje umiejętności. Ciekawie robi się na stanowiskach kierowniczych, gdzie miesięczne pensje brutto wahają się od 6000 zł nawet do 15000 zł.

4. Logistyka daje możliwości- Poza tym, że prowadzę bloga, którego właśnie czytacie, to wykonuję kilka innych zajęć związanych z logistyką, między innymi tworzę prezentacje szkoleniowe dla firm oraz szkół, a także za jakiś czas planuję otworzyć własną firmę, w której zatrudniać będę wykwalifikowanych logistyków. Szacuję, że za kilka miesięcy logistyka będzie zawodem, z tytułu którego otrzymywać będę aż 4 pensje. Czy to mało, jak na jeden kierunek, którego w technikum uczymy się przez 4 lata?

Jak widzicie zawód logistyka jest zawodem bardzo wszechstronnym, dzięki któremu możemy znaleźć zatrudnienie na 3-4 frontach. Uczcie się pilnie, zdobywajcie kolejne kwalifikacje, bo z własnego doświadczenia wiem, że praca na zajęciach daje przełożenie na jakość wykonywanych przez Was usług w życiu zawodowym.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci