Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Jak uczyć się logistyki?

jakub.brandt

nauka, logistyka, jak się uczyćPo artykule związanym z powodami, dla których warto uczyć się logistyki, powinno się zastanowić również, w jaki sposób efektywnie uczyć się różnego rodzaju pojęć i zadań do sprawdzianów, egzaminów zawodowych, czy do pracy logistyka.

Podobnie, jak nie ma sensu uczenia się wszystkich słówek występujących w danym języku obcym, tak nie ma sensu uczenia się formułek, definicji i różnego rodzaju zagadnień z dziedziny, z której nie będziemy korzystali, dlatego podejmując pracę w firmie transportu drogowego, nie ma potrzeby, byś opanowywał dopuszczalne skrajnie, czy rodzaje dokumentów w transporcie morskim. Najważniejsze jest zatem skoncentrowanie się na rzeczach, które są nam naprawdę potrzebne

Warto również, abyś korzystał z doświadczenia innych, dlatego jeśli masz dostęp do osoby zajmującej się dziedziną, która Ciebie interesuje, spędź z nią trochę czasu, pytaj o każde szczegóły związane z jej fachem. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że korzystanie z doświadczenia innych daje bardzo dużo, nawet w momencie rozmowy o pracę, ponieważ możemy już wtedy wykazać się wiedzą nabytą od starszych kolegów i koleżanek.

Jeśli jednak uczęszczasz jeszcze do szkoły i nie w głowie Ci praca, warto, abyś podzielił sobie dany materiał na poszczególne zagadnienia. Na przykład, jeśli uczysz się do sprawdzianu z zakresu transportu kolejowego, podziel sobie materiał na kilka partii i nie przechodź do następnej, jeśli nie opanujesz poprzedniej informacji. Dla przykładu- najpierw naucz się rodzajów wagonów oraz towarów, jakie można danymi wagonami przewozić, później zapoznaj się z dokumentami transportu kolejowego, następnie poczytaj o skrajniach transportu kolejowego, a na koniec zapoznaj się z szerokościami szyn w danych częściach Europy.

Ponadto, ucz się "na chłopski rozum". Nauczyciel, który wymaga od ucznia opanowania kilkudziesięciu formułek "słowo w słowo" nawet nie jest świadomy, jakiej zbrodni dokonuje. Oczywiste jest, że tego typu "opanowany" materiał wyleci z głowy jeszcze przed powrotem do domu, dlatego moja rada- wszelkiego rodzaju formułek i definicji ucz się i staraj się zapamiętać w taki sposób, aby były jasne do zrozumienia, a za razem proste do wytłumaczenia. Jaki jest sens uczenia się definicji: "Outsourcing- wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom.", skoro można wyjaśnić to pojęcie prostym: "Outsourcing- korzystanie z usług innych firm".

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci