Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Oddaj się swojej pasji!

jakub.brandt

Pasja

Wieloletnie doświadczenie w działalności internetowej skłoniło mnie do podzielenia się z Wami podstawowymi przemyśleniami towarzyszącymi mi już od kilku lat w pracy blogowej. Podstawową rzeczą w dążeniu do celu jest, abyś nie zwracał uwagi na to, co mówią inni, co inni ludzie Ci podpowiadają i jakie jest ich zdanie na dany temat.

Niezależnie, czy otwierasz swoją firmę, zakładasz stronę internetową, czy robisz coś równie ponadprzeciętnego, zawsze pojawią się głosy krytyki mówiące "co ty sobie myślisz", "przecież to się nie uda", "i co ty z tego będziesz miał". Wiecie co? Jeśli ludzie krytykujący Cię będą płacić Twoje rachunki, to odpuść. Ale dopóki to Ty decydujesz o swoim życiu, to się nie poddawaj i nie ulegaj opiniom, że jeszcze nikomu to nie wyszło. Być może nie wyszło przez to, że ludzie, którzy się za to zabierali zbytnio przejmowali się opiniami innych?

Poza tym miej jasno określony cel i poświęcaj temu zajęciu jak najwięcej czasu. Widzicie, ja poprzez prowadzenie bloga o logistyce nawiązałem współprace z kilkoma dużymi firmami. Ale wiecie kiedy to nastąpiło? Kiedy mojej pasji zacząłem poświęcać mniej więcej 11 godzin w ciągu doby! Wówczas moja praca zaczęła być efektywna, coraz bardziej profesjonalna i zacząłem być dostrzegany w sferze biznesu i logistyki. Dlatego na moim przykładzie widać, że jeśli chce się być w czymś dobrym i osiągać ponadprzeciętne wyniki, trzeba zasuwać i momentami poświęcać coś, co jest dobre za coś, co jest wspaniałe! Właśnie dlatego, gdy mam konkretny pomysł na biznes, zawsze w pełni się mu oddaję. Znajomi patrzą na mnie trochę dziwnie, no bo jak to spędzać wolne przedpołudnie na pracy (choć ja tego pracą nie nazwę), a nie iść na piwo? Jednak tak się składa, że to oni pracują dorywczo po 8-10 godzin dziennie fizycznie za śmieszne pieniądze i nadal szukają pomysłu na siebie. Ja już znalazłem, a co ważniejsze- realizuję go!

Kolejną rzeczą, jaką warto poruszyć, to spędzanie wolnego czasu. Spędzaj czas z osobami, które Cię inspirują i odpowiednio motywują. Na swoim przykładzie widzę, że gdy tylko zacząłem obracać się w towarzystwie właścicieli firm, czy szeroko rozumianych ludzi sukcesu, moje życie się odmieniło. Momentami zaczynałem myśleć na zupełnie innym poziomie i udawało mi się znajdować takie rozwiązania, które dały mi różnego rodzaju wymierne korzyści. Postaraj się ograniczyć kontakt z ludźmi, którzy ciągle narzekają i nic im się nie podoba. Po jakimś czasie spędzonymi z takimi osobami doszedłem do wniosku, że mają oni "problem na każde rozwiązanie".

Ostatnią sprawą, o jakiej warto pamiętać jest to, abyś podejmując się pewnego działania, podchodził do niego profesjonalnie, a nie na zasadzie "spróbuję, może coś z tego wyjdzie". Jeśli Twoje podejście będzie przeciętne, również osiągane wyniki będą przeciętne. Po rozmowach z kilkoma osobami, którzy osiągnęli pewnego rodzaju sukces biznesowy można wyczytać, że każda z tych osób kierowała się przesłaniem: "Nie próbuj! Działaj, albo nie. Nie ma próbowania!".

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci