Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Dobry nauczyciel nauczy Cię więcej, niż oczekujesz

jakub.brandt

Nauczyciel

Prawdziwy nauczyciel, z powołaniem, to w dzisiejszych czasach rzadkość. Zdarzają się jednak wyjątki i gdy na swojej drodze spotkasz profesora, który jest w stanie nauczyć Cię czegoś więcej, niż to, co jest jego nauczycielskim obowiązkiem, po prostu to wykorzystaj!

Dużym szacunkiem darzę nauczyciela języka angielskiego, który przekonał swoich uczniów, aby w dzień wigilii klasowych zamiast wydawać pieniądze na małe upominki dla siebie nawzajem, zrobili coś dużo pożyteczniejszego i obdarowali jeden z Domów Dziecka. Taka postawa wychowawcy to absolutny wzór do naśladowania i znakomity przykład, że nauczyciel jednym gestem może bardzo wiele zyskać w oczach swoich uczniów. Kapitalna postawa, która i mnie dużo nauczyła o podejściu do życia.

Inna sprawa- jeśli nauczycielowi uda się zarazić Cię pasją do konkretnego przedmiotu, możesz się poczuć niemal, jak wybraniec. Zdobędziesz wówczas ogromną wiedzę praktycznie bez wysiłku. Wiem to z doświadczenia. Mój wychowawca od zawsze wymagał od nas nienaukowej praktyki, niż naukowej niepraktyki (jakkolwiek by to nie brzmiało). Chodzi o to, że każde poznane zagadnienie powinniśmy umieć wyjaśnić w kilku zdaniach na "chłopski rozum", aby z łatwością umieć wykorzystać je w życiu codziennym. Właśnie z taką wiedzą (której zarys poznawałem na lekcjach zawodowych) działam na tym blogu, gdzie prezentuję Wam zagadnienia z dziedziny logistyki (a ostatnio coraz częściej z biznesu i edukacji) w taki sposób, aby było to dla Was jak najłatwiejsze do przyswojenia i późniejszego wykorzystania w życiu. Ten przykład pokazuje, że nauczyciel, który potrafi znaleźć dobry kontakt z uczniami i odpowiednio "sprzedać" wiedzę to prawdziwy fachowiec. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że gdyby nauczyciel wymagał od nas słowo w słowo przepisywanych regułek, czy zagadnień nie popartych żadnymi życiowy przykładami, pewnie nie zdecydowałbym się na otwarcie tego bloga, ponieważ miałbym przekonanie, że po prostu Was zanudzam.

Cenię nauczycieli o "życiowym podejściu", którzy rozumieją że konkretny przedmiot może sprawiać nam trudności. Życzę Wam profesora, który wystawiając oceny końcoworoczne patrzy w głównej mierze na... frekwencję! Jeśli uczeń nie ma olewczego podejścia do przedmiotu, chodzi na lekcje i wykazuje chęć nauki, która jednak nie zawsze przekłada się na oceny, dlaczego miałby otrzymać ocenę niedostateczną na koniec semestru? Jest to rzecz, którą poznałem u jednego z nauczycieli w technikum i muszę powiedzieć, że była to jedna z nielicznych lekcji, na którą chodziło się z przyjemnością i pełną sympatią do nauczyciela.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci