Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Jak wygląda egzamin w kwalifikacji AU.32 (A.31)?

jakub.brandt

kalkulator, egzamin, A.31, logistyka

Kwalifikacja AU.32 (A.31) polega na wypełnieniu dokumentów przewozowych (najczęściej CMR) oraz dokonaniu kilku obliczeń z realizacji procesu transportowego (obliczenie czasu pracy kierowcy, obliczenie kosztorysu usługi, czy wybranie najlepszej i najtańszej firmy do realizacji transportu). Aby wybrać optymalną firmę dokonującą przewozu możemy być zmuszeni do skorzystania z metody punktów ważonych.

Na pierwszej stronie arkusza mamy podaną treść zadania, następnie kilka elementów, które będą podlegać ocenie. Może się zdarzyć, że będziemy musieli uformować paletową jednostkę ładunkową i podać ile opakowań danego produktu mieści się na 1 palecie, następnie wybrać ilość palet potrzebnych do realizacji zamówienia, a na podstawie tego wybrać optymalną naczepę, która pomieści cały towar. Konieczne może się wówczas okazać obliczenie współczynnika ładowności i objętości.

Może się zdarzyć, że pojawi się zadanie z czasu pracy kierowcy, ale wzbogacone o pewne elementy, jak czas załadunku i rozładunku na danych przystankach. Wówczas warto rozrysować sobie całą trasę z zaznaczonymi czasami postoju w danych punktach.

Jednym z zadań może być również wybór najlepszej trasy przewozu. Startując z 1 miasta i jadąc do 3 odbiorców mamy 6 możliwych tras. Naszym zadaniem będzie wybór najkrótszej z nich.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [KINGA] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja czekam na zadania z INCOTERMS

  • jakub.brandt

    Zadanie dotyczące Incoterms jest właśnie przeze mnie tworzone, artykuł pojawi się na blogu jeszcze w tym tygodniu :)

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci