Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Znów przegrałeś? Nic nie straciłeś, a zyskałeś więcej, niż Ci się wydaje!

jakub.brandt

motywacja

Marzenia i pasje są przeróżne, a wiele z naszych idei wydaje się być nieosiągalnymi punktami w morzu pragnień i zachcianek. Ty jednak nie chcesz, aby były tak daleko od Ciebie, prawda? Podejmujesz się wyzwania, rozpoczynasz walkę, mozolną naukę, czy ciężkie treningi. Dałeś z siebie więcej niż 100%, ale… po drodze coś sprawiło, że się potknąłeś i upadłeś. Nie rozumiesz, gdzie popełniłeś błąd i nie masz siły, aby wstać. Co zrobić w takiej sytuacji?

Nie przejmuj się porażkami. Przejmuj się szansami które tracisz, jeśli nie próbujesz.

Najprostsza rada ode mnie, której nie można inaczej sprecyzować- nie poddawaj się! Nieważne w jakiej pozycji się znajdujesz, zawsze można wstać, otrzepać się, uśmiechnąć się ironicznie losowi prosto w twarz i wrócić z podwójną determinacją do wcześniej wykonywanych czynności. Pragnę zauważyć, że nawet nieomylne roboty czasami zepsują się i należy je wtedy naprawić. Inżynierowie nie zignorują zaistniałego problemu. I to dlatego, że nie ma rzeczy, która nie popsułaby się po pewnym czasie. Tak samo człowiek popełnia błędy! Niestety, wiele osób myli błąd z porażką. A czy Ty widzisz różnicę? Nie? Błąd jest nieodłącznym elementem człowieka. Można popełnić go na każdym kroku- przy wyborze restauracji, książki, w zadaniu domowym. A porażka? Następuje wtedy, gdy kumulacja wszystkich błędów sprawia, że odpuszczasz, że się poddajesz. Myślisz, że jednak jesteś zbyt słaby, aby sprostać zadaniu. Powiem Ci coś w sekrecie. Wielcy ludzie popełniają masę błędów, ale nigdy w ich życiu nie znajdzie się miejsce na porażkę. A wiesz dlaczego? Bo ludzie sukcesu zdają sobie sprawę z tego, że bez upadków nigdy nie wygrają. Przegraną przyjmują na siebie z pokorą, wyciągają z niej lekcję i pną się dalej. Nabyte po drodze doświadczenia sprawiają, że więcej nie popełnią tego samego błędu, a nową wiedzą mogą podzielić się z innymi. Chcą coś osiągnąć, więc zbierają się do zadania od nowa, od zera.

Jesteś zabawny, jeśli uważasz, że triumfujący ludzie nigdy się nie mylą. Ba, oni potykali się więcej razy, niż przeciętny człowiek! W drodze do celu nie jest najważniejsze to, jak szybko biegniesz. Grunt, że wciąż wyprzedzasz osoby niepotrafiące wziąć się w garść, siedzące na kanapie przed telewizorem i z zawiścią patrzące na tych, którzy mają odwagę spełniać swoje marzenia. Najważniejsze jest to, ile ciosów jesteś w stanie przyjąć na siebie i nieprzerwanie dążyć do osiągnięcia wcześniej wyznaczonych zamiarów. Pamiętaj również, aby nigdy się nie zatrzymywać. Jeśli już podjąłeś się wyzwania, to nie rezygnuj. Możesz zwolnić, ale bez względu na to co się stanie- nawet nie przymierzaj się do zahamowania. Jeśli teraz przystaniesz, to za 10 lat będziesz żałować swojej decyzji. Bo nie miało tak wyjść. A jeżeli tylko spowolnisz swój ruch, to mimo wszystko, nadal będziesz robić postępy i ulepszać siebie samego.

Znasz może pewnego Pana o nazwisku Ford? Uważa się, że Ford Motor Company, którego był właścicielem, zrewolucjonizował rynek motoryzacyjny. Jak myślisz? Czy było to jego pierwsze przedsiębiorstwo? Właściwie to nie- te pierwsze zbankrutowały. Firmę tę założył w wieku 44 lat, a każdy wcześniejszy eksperyment okazał się być klapą. A czy osiągnąłby taki sukces, jeśli po pierwszych niepowodzeniach poddałby się? Obawiam się, że nie. Z pewnością zatrudniłby się w czyjejś fabryce, spełniając marzenia innych osób, a nie swoje. Dzięki naszym błędom możemy nabrać wyjątkowych doświadczeń i lekcji życia, których nigdy nie zapomnimy. Uwierz mi, że żaden podręcznik, ani poradnik nie przekaże Ci w lepszy sposób wiedzy, niż los. Od teraz- nie ponosisz porażek. Rozumiesz? Nigdy więcej się nie poddasz, więc porażka jest wykluczona. Błędy- rzecz naturalna, popełniaj je, bo to dowód na to, że robisz coś wspaniałego ze swoim życiem.

Weronika Olimpia

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci