Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Incoterms 2010- zadanie

jakub.brandt

incoterms 2010, ćwiczenie

Dzięki uprzejmości jednego z Czytelników udało mi się pozyskać materiały niezbędne do sformułowania zadania dotyczącego Incoterms 2010, o co prosiliście mnie już jakiś czas temu.

Firma z Barcelony zamówiła w przedsiębiorstwie z Poznania granulat pakowany w workach po 1250 kg. Zamówienie składa się z 19 takich worków.
Cena granulatu na magazynie w Poznaniu wynosi 280,00 € / tonę.
Koszt dostawy transportem samochodowym do centrum logistycznego w Barcelonie wynosi 550,00 €.
Koszt opakowań wynosi 230,00 zł
Kurs euro to 4,4075

Podaj odpowiednie warunki dostawy i cenę jednostkową (za tonę) według Incoterms 2010.

1. Najpierw przeliczamy ile ton ładunku przewozimy:

19 worków * 1250 kg = 23 750 kg / 1000 = 23 tony 750 kg

2. Następnie obliczamy jaki jest koszt samego towaru:

23,750 * 280 € = 6 650,00 €

3. Teraz na podstawie kursu musimy przeliczyć 230 zł na euro, a dzięki temu otrzymamy wartość opakowań w euro:

230,00 zł / 4,4075 = 52,18 €

4. Teraz do otrzymanej wartości towaru doliczamy koszt transportu oraz opakowań:

6 650,00 € + 550,00 € + 52,18 € = 7 252,18 €

5. Ostatnim krokiem jest podzielenie otrzymanego wyniku przez ilość towaru:

7 252,18 € / 23,750 t = 305,35 €/t

Cena jednostkowa (za tonę) wynosi 305,35 €

Warunki dostawy: DAT, Barcelona, Spain

DAT (Delivered at Terminal)- Sprzedający odpowiada za dowiezienie towaru do określonego terminalu i jego rozładunek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Patryk] *.webino.pl

    W sumie to spodziewałem się podobnych wyników.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci