Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Dlaczego nie osiągamy sukcesów?

jakub.brandt

sukces

Ile ludzi, tyle powodów braku osiągania swoich celów. Na podstawie swoich doświadczeń oraz doświadczeń społeczności Grupy na Facebooku stworzyłem listę 9 najpopularniejszych przyczyn braku osiągania sukcesów. Co nas blokuje przed spełnianiem marzeń?

1. Brak wiary- Wiara to absolutny fundament w dążeniu do celu. Po co podejmować jakiekolwiek działania w nauce, czy biznesie, jeśli nie wierzymy w naszą siłę sprawczości? Wiara w końcowy sukces potrafi nas niesamowicie zmotywować do działania, a zatem uwierz w siebie i swój zespół!

2. Brak wiedzy- Ktoś kiedyś powiedział, że wyobraźnia jest dużo ważniejsza od wiedzy. Po części zgadzam się z tym stwierdzeniem, aczkolwiek nie do końca. Podstawową wiedzę w dziedzinie, w jakiej chcemy osiągnąć sukces posiadać musimy! Nie wyobrażam sobie chociażby zakładania przedsiębiorstwa handlowego bez opanowanej umiejętności sprzedaży.

3. Brak pieniędzy- Brak pieniędzy potrafi pokrzyżować nawet najbardziej ambitne plany. Ileż genialnych pomysłów na biznes po prostu upadało przez brak funduszy. Tutaj na szczęście coraz większą rolę odgrywają aniołowie biznesu, a zatem osoby, które finansują nasze pomysły w zamian za udziały w firmie.

4. Brak przyszłościowego myślenia- Zbyt często myślimy nad tym, co jest tu i teraz nie mając w głowie żadnej wizji na dalsze działanie. To jeden z podstawowych błędów chociażby w prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa. Będąc proaktywnym wszelkie działania podejmujemy z dużym wyprzedzeniem, a co za tym idzie mamy więcej czasu na ich zmianę, czy swobodne wdrażanie nowych rozwiązań. Myśląc reaktywnie mamy znacznie mniej czasu na działania, dlatego w takim przypadku o błąd jest dużo łatwiej.

5. Nieodpowiednio dobrany zespół- Do swojego projektu nie szukaj znajomych, czy rodziny, ale osób, które znają się na rzeczy i będą w stanie pomóc Ci w rozbudowie przedsięwzięcia. Przyjaźnie się kończą, a związki rozpadają, dlatego szukając osób do pomocy przy Twoim projekcie patrz przede wszystkim na kompetencje!

6. Przeładowanie informacjami- Przez długi czas na swoim Facebooku miałem polubionych setki stron, osób, czy projektów, które odwracały moją uwagę od czegoś naprawdę istotnego. Większość z tych FanPage'ów nie niosły za sobą żadnego przesłania i dziwiłem się sobie, że w ogóle kliknąłem na tych profilach "Lubię to". Po dogłębnej selekcji poprzestałem na obserwowaniu dosłownie kilku stron, które mogą mi w pewnych kontekstach pomóc i tylko na nie zwracam moją uwagę, odrzucając całą resztę. Zrób to samo! Nie ma sensu, byś na swojej tablicy miał powiadomienia ze 100 różnych stron, ponieważ 98 z nich odciąga Twoją uwagę od 2, które są dla Ciebie naprawdę istotne.

7. Obawa przed wyjściem ze swojej strefy komfortu- Każde podejmowane wyzwanie prowadzi do opuszczenia tego, co dla nas wygodne i pójścia tam, gdzie kryje się coś nieznanego i niełatwego. Często boimy się zakładania firmy tłumacząc się takimi wymówkami, jak "przecież ja się do tego nie nadaję", "będę musiał zatrudnić prawnika", "i gdzie ja znajdę dobrych pracowników"... i właśnie przez te 3 zdania wolimy iść do kogoś na etat, zapomnieć o wielkim marzeniu, jakim jest prowadzenie własnej działalności i mieć spokój od masy papierkowej roboty, niż znaleźć w sobie siłę i po prostu działać! Jeśli chcesz wejść na sam szczyt, nie narzekaj, że masz pod górę!

8. Przejmowanie się opinią innych- "Co ludzie powiedzą"- to zdanie potrafi nas ściągnąć do absolutnego parteru naszych ambicji. Jest taka świetna opowieść, którą usłyszałem od Jakuba B. Bączka. Otóż pewnego dnia żaby postanowiły urządzić sobie wyścig na szczyt wieży. Gdy wystartowały i skakały coraz wyżej i wyżej ludzie u dołu krzyczeli "zwariowaliście? Co wy robicie? Jeszcze nikomu to się nie udało!" i tak kolejne żabki odpadały, a ludzie dalej krzyczeli "Przestańcie! Zrobicie sobie krzywdę!" Po tych słowach z wyścigu zrezygnowały kolejne dwie żaby, a na polu walki została tylko jedna, która wreszcie zdobyła upragniony szczyt wieży. Gdy zeszła na dół i ludzie zaczęli ją wypytywać, jak to zrobiła, przecież ta wieża jest praktycznie niemożliwa do zdobycia, żabka nie była w stanie odpowiedzieć... ponieważ była głucha! I Ty też musisz pozostać, w pewnym sensie, głuchym na to, co mówią inni, ponieważ oni będą Cię ściągać do swojego poziomu- najczęściej do parteru!

9. Nie uczymy się na błędach- Masz w sobie duży potencjał, jeśli nie uważasz porażki za coś złego! Tak naprawdę tylko potknięcia uczą nas bardzo wartościowych rzeczy dlatego jeśli następnym razem popełnisz błąd, źle zainwestujesz, czy zaufasz niewłaściwej osobie- zastanów się, co Cię to nauczyło oraz co musisz zrobić, aby następnym razem wyjść z podobnej sytuacji jako zwycięzca!

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci