Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Nauczyciele, którym najwięcej zawdzięczam

jakub.brandt

CYTAT, nauczyciele, edukacja, wpływ nauczycieli, zawdzięczam

Dobiegła końca moja czteroletnia edukacja w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, dlatego chciałbym się z Wami podzielić kilkoma przemyśleniami, jakie nachodzą mnie w momencie, gdy spojrzę wstecz, przypomnę sobie czasy gimnazjum, czy technikum i wspomnę nauczycieli, którym zawdzięczam najwięcej i którzy nauczyli mnie nie tylko swego wyuczonego przedmiotu, ale znacznie, znacznie więcej!

Pan Krzysztof Schoepe- Mój wychowawca za czasów technikum, kapitalny nauczyciel i świetny człowiek. To właśnie ten profesor "zaraził" mnie pasją do logistyki i pokazał, jak stać się dobrym w tej dziedzinie. Jeszcze nie spotkałem nauczyciela, który do swojego przedmiotu podchodziłby z takim zaangażowaniem. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że to właśnie dzięki jego luźnemu podejściu do logistyki powstał blog, którego właśnie czytacie.

Pan Waldemar Markiewicz- Jedną z najbardziej inspirujących lekcji w technikum był język angielski. Pan profesor potrafił w kapitalny sposób zmotywować do nauki i pokazać, że granice są tylko i wyłącznie w nas! To właśnie dzięki panu Markiewiczowi jestem bardzo bliski otwarcia własnej działalności, ponieważ (zapewne nieświadomie) pokazał mi, że się da! Poza tym udowodnił, że są sprawy ważne i ważniejsze (chociażby kupując prezenty bożonarodzeniowe dla miejscowego Domu Dziecka) oraz, że nie trzeba robić tego, co pozostali wokół. Zdecydowanie jest to nauczyciel, u którego samodyscyplina stoi na bardzo wysokim poziomie.

Pani Barbara Maślanko- Miłość do dziennikarstwa zawdzięczam zdecydowanie Pani Barbarze! Wychowawczyni oraz nauczycielka języka polskiego za czasów gimnazjum ukształtowała mój światopogląd, a przez to, że, jeśli dobrze pamiętam, pisała artykuły dla miejscowej gazety, również i ja postanowiłem tworzyć swoje teksty w Internecie, czego absolutnie nie żałuję!

Pan Marek Wiedemann- Od pana profesora nauczyłem jednej z najważniejszych umiejętności- pierwszej pomocy. Mało kto zadał sobie tyle trudu, aby nauczyć młodych ludzi umiejętności ratowania życia. Ponadto pamiętam, gdy na początku technikum Pan Marek zaprosił do szkoły dwie niepełnosprawne osoby, które swoim artystycznym talentem zamknęły usta dosłownie wszystkim! Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ, a Panu Markowi bardzo dziękuję za tę lekcję... życia!

Pani Magdalena Adamczak- Niemal przez całą edukację, od podstawówki po gimnazjum, miałem problemy z matematyką. Nie rozumiałem jej i nic na to nie mogłem poradzić. Wszystko zmieniło się w technikum, gdy nauczycielka zaczęła ode mnie wymagać, a jednocześnie pokazała, jak należy się uczyć. Dla mnie było to niewyobrażalną lekcją, dzięki której moje problemy po prostu zniknęły, a ogromną wagę zacząłem przykładać do motywacji i samodoskonalenia.

Pani Anna Kostecka- Od Pani katechetki nauczyłem się wielu inspirujących rzeczy ze świata religii (choć nie tylko), a ponieważ jestem osobą mocno wierzącą, pogłębianie wiedzy o religii było dla mnie rzeczą bardzo istotną i cieszę się, że mogłem trafić na nauczycielkę z tak świetnym podejściem do uczniów. Niektóre historie były naprawdę inspirujące, z których nieprzerwanie czerpię energię do tworzenia.

Pani Anna Śliwińska- Nigdy bym nie pomyślał, że mogę nauczyć się języka obcego na takim poziomie, aby bez problemu dogadać się za granicą. Nigdy... dopóki nie spotkałem pani profesor, nauczycielki języka niemieckiego. Nauczycielki bardzo wymagającej, a jednocześnie potrafiącej w świetny sposób pokazać, że potrafimy... po prostu! Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że to własnie dzięki Niej uwierzyłem, że mogę nauczyć się języka włoskiego, co się udało w przeciągu kilku miesięcy!

Znajdź chwilę wolnego, zatrzymaj się i spójrz wstecz. Przypomnij sobie nauczycieli, którym zawdzięczasz to, gdzie teraz jesteś, czym się zajmujesz, jaką drogę wybrałeś. Nie jest tak, że tylko i wyłącznie Ty decydujesz o swoim losie. Na Twoje poczynania mają wpływ nawet osoby, z którymi miałeś styczność tylko przez kilka minut. Wspomnij czasem o nauczycielach, którzy przekazali Ci wiedzę, jaką mogłeś później wykorzystać w sytuacji, która zmieniła Twoje życie!

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci