Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

Recenzja drukarki Leitz Icon

jakub.brandt

Drukarka Leitz, Logistyka.blox.pl

Jakiś czas temu trafiła w moje ręce drukarka marki Leitz. Czy warto inwestować w takie urządzenie? Dla kogo będzie ono ogromną pomocą? Zapraszam na recenzję drukarki do etykiet Leitz Icon.

     Wygląd

Drukarka jest wykonana z wysokiej jakości, idealnie dopasowanych, plastików, dzięki którym urządzenie wygląda bardzo elegancko. Nie można więc się dziwić, że w 2015 roku otrzymała specjalne wyróżnienie właśnie za design. Drukarka jest bardzo lekka i łatwa w przenoszeniu, gdyż na froncie znajduje się ciekawie zaprojektowany uchwyt.

Drukarka Leitz

     Obsługa

Obsługa drukarki jest bardzo intuicyjna, jednak zanim zaczniemy drukować potrzebne etykiety niezbędne jest pobranie specjalnego programu na nasz komputer, czy smartfon. Na szczęście program jest przetłumaczony na język polski, dzięki temu stworzenie odpowiedniej etykiety jest naprawdę łatwe. Urządzenie jest tak proste w obsłudze, że wyposażone jest tylko w 3 przyciski, gdyż wszelkie czynności wykonywane są za pomocą oprogramowania.

Wymiana cartridge'ów jest dziecinnie prosta! Wystarczy jednym przyciskiem otworzyć górną osłonę (zdjęcie u góry) i umieścić odpowiednią kasetę w miejscu do tego przeznaczonym, a poprzez mikroprocesor drukarka automatycznie rozpoznaje, jaki cartridge znajduje się w jej wnętrzu (istnieje wiele rodzajów, rozmiarów i kolorów etykiet).

Drukarka Leitz

     Mobilność

Drukarka może działać na dwa sposoby- poprzez podłączenie do zasilania lub dzięki akumulatorowi, który idealnie sprawdzi się w pracy na magazynie (zdjęcie powyżej przedstawia drukarkę wraz z akumulatorem). Akumulator jest bardzo wydajny, gdyż przez 4 dni intensywnego użytkowania drukarki nawet na sekundę nie miałem potrzeby podłączania jej do tradycyjnego źródła zasilania.

     Uniwersalność

Leitz Icon może zostać podłączony do komputera poprzez tradycyjny kabel USB, natomiast ze smartfonem łączy się za pomocą sieci WiFi. W jednym i drugim przypadku drukarka bardzo szybko zabiera się za drukowanie, a jej ogromną zaletą jest szybka i cicha praca. Leitz Icon drukuje etykiety od kilku centymetrów do nawet kilku metrów długości, przez co nasze możliwości są niemal nieograniczone!

222

     Komu polecam?

Przede wszystkim drukarkę Leitz polecam wszelkiego rodzaju firmom, dla których drukowanie etykiet logistycznych to codzienność. Poza tym takie urządzenie znajdzie swoje zastosowanie w korporacjach, gdzie każdy segregator, czy półka musi zostać opisana, a zapewne niejeden z Was skusiłby się na taką drukarkę do swojego domu w momencie robienia porządków i opisywania kartonów, czy choćby podczas opisywania miejsc dla gości podczas uroczystości rodzinnych.

1112

     Cena

Drukarkę można nabyć za kwotę ok. 600 - 700 zł, natomiast jeden cartridge, w zależności od rodzaju, kosztuje ok. 70 zł. Jedna kaseta pozwala na wydrukowanie nawet kilkuset etykiet, a drukowanie 99 z nich trwa niespełna pół minuty!

     Dane techniczne

Długość: 22 cm

Szerokość: 13 cm

Wysokość: 11,5 cm

Długość wraz z akumulatorem: 26 cm

Długość kabla zasilacza: 286 cm

Długość kabla USB: 200 cm333

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

© 2016, Jakub Brandt- Logistyka.blox.pl

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci