Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Dobra prezentacja to podstawa na zajęciach!

jakub.brandt

prezentacja, prezentacja szkolna, prezentacje logistyczne, logistyka.blox.pl

Dobrze przygotowane pomoce dydaktyczne to skarb dla każdego nauczyciela przedmiotów zawodowych. Dlaczego prezentacje multimedialne powinny być podstawowym wyposażeniem szkół?

1. Ludzie są wzrokowcami- Uczniowie znacznie szybciej oraz na dłużej przyswajają wiedzę, która zostanie w jasny i czytelny sposób zobrazowana. 

2. Prezentacje są atrakcyjne- Zdecydowanie przyjemniej chodzi się na zajęcia, na których zamiast nudnego dyktowania notatek, które uczniom nic nie mówią, korzysta się z dobrze przygotowanych prezentacji multimedialnych, dzięki którym wszystko stanie się zrozumiałe. Dodatkowo można w nich umieszczać ciekawe filmy edukacyjne.

3. Mobilność- Przed egzaminem zawodowym znacznie łatwiejsze jest przesłanie uczniom prezentacji do powtórek, niż przeglądanie notatek, w których nie zawsze zdążyliśmy wszystko zapisać.

4. Prezentacje mogą być na bieżąco aktualizowane- Raz wykonana prezentacja może być na bieżąco aktualizowana, a zatem by przekazać uczniom aktualniejsze informacje, nie trzeba kupować książek dla całej klasy, tylko uzupełnić prezentację najnowszymi danymi.

Te cztery punkty jasno pokazują, jak ważna dla dobrego przygotowania uczniów jest prezentacja multimedialna. Ze swojej strony oferuję kompleksowe tworzenie takich prezentacji szkoleniowych.

Kontakt: Logistyka.blox@onet.pl.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci