Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Japonia opracowuje nowatorskie parkingi

jakub.brandt

parking, nowoczesny parking, automatyczny parking samochodowy, logistyka.blox.pl

Jeszcze w tym roku w Japonii ruszą testy całkowicie zautomatyzowanego parkingu podziemnego! Konstruktorzy z tego kraju opracowali projekt, dzięki któremu szukanie miejsca parkingowego w dużych centrach handlowych przejdzie do historii.

System jest genialny w swojej prostocie- przyjeżdżając do galerii handlowej zostawiamy samochód na specjalnie przygotowanym miejscu, jednocześnie pobierając bilet z kodem kreskowym, i idziemy na zakupy, a po chwili pod nasze auto podjeżdża platforma, która zabiera je na najbliższe wolne miejsce parkingowe. Po zakupach, oraz po zeskanowaniu kodu na naszym bileciku, samochód zostanie dostarczony do miejsca, w którym go zostawiliśmy.

System jest o tyle dobry, że nie tylko oszczędzamy czas potrzebny do zaparkowania pojazdu, ale dodatkowo możemy się pożegnać z różnego rodzaju kolizjami parkingowymi.

Platformy po parkingu poruszać się będą za pomocą magnesów zatopionych w posadzce, a testy całego systemu ruszą jeszcze tej jesieni w jednej z japońskich galerii handlowych.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci