Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Podniebna taksówka już na testach w Nevadzie!

jakub.brandt

EHang 184, podniebna taksówka, Logistyka.blox.pl

Do tej pory drony kojarzyły nam się z małymi helikopterkami krążącymi kilkanaście, kilkadziesiąt metrów nad ziemią i wykonującymi mniej lub bardziej profesjonalne ujęcia. Już wkrótce możemy zmienić nasze wyobrażenia na temat tych urządzeń, gdyż do testów został dopuszczony dron EHang 184- zwany także podniebną taksówką!

Chińska firma EHang otrzymała już pozwolenie na przeprowadzenie testów drona na terenie Stanów Zjednoczonych. Początkowo testy przeprowadzane będą nad terenami niezabudowanymi. Dron, ważący 200 kilogramów, może wznieść się na wysokość 500 metrów i, wykorzystując energię elektryczną, w którą zostanie wyposażony w ciągu dwugodzinnego ładowania, lecieć przez nieco ponad 20 minut. W tym czasie pokona odległość ok. 15 kilometrów, a zatem będzie mógł poruszać się z prędkością 40 km/h.

Maszyną można sterować zarówno samodzielnie, jak i oddać władzę autopilotowi. Wyjątek stanowią fazy startu oraz lądowania, które dron wykonuje automatycznie.

Koszt zakupu jednego drona ma wynosić ok. 250 tys. dolarów. Nie wiadomo jeszcze kiedy urządzenie zostanie dopuszczone do użytku publicznego.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci