Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

System CRM, SCM, WMS, TQM, ECR i EDI

jakub.brandt

systemy, Logistyka.blox.pl

Na egzaminie zawodowym w kwalifikacji A.30 mogą pojawić się zagadnienia dotyczące różnych systemów logistycznych. Warto umieć pokrótce co nie co o nich powiedzieć.

1. CRM- (Customer Relationship Management)- Zarządzanie kontaktami z klientem. System informatyczny, który automatyzuje i wspomaga procesy zachodzące między konsumentem a przedsiębiorstwem. 

2. SCM- (Supply Chain Management)- Elektroniczne systemy zarządzania łańcuchem dostaw, które pozwalają na kontrolę przepływów towarów. System umożliwia swobodną analizę przebiegu materiałów pomiędzy dostawcami, co daje firmie możliwość dostosowania się na rynku popytowym.

3. WMS- (Warehouse Management System)- Magazynowy system ds. zarządzania ruchem produktów w magazynach.

4. TQM- (Total Quality Management)- Kompleksowe zarządzanie jakością. Zwrócenie uwagi na każdy element przedsiębiorstwa i maksymalne podniesienie jego jakości.

5. ECR- (Efficient Consumer Response)- Łańcuch dostaw zorientowany na klienta. Polega na realizowaniu potrzeb klienta najszybciej i najefektywniej, jak tylko to możliwe.

6. EDI- (Electronic Data Interchange)- Elektroniczna wymiana danych z systemu informatycznego do innego systemu informatycznego z wykorzystaniem standardowych, zaakceptowanych formatów.

© 2016, Jakub Brandt- Logistyka.blox.pl

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [bpx] *.gazeta.pl

    Dzięki za przejrzyste wytłumaczenie powyższych zagadnień. Jestem przekonany, że ten wpis będzie dla mnie bardzo przydatny. Pozdrawiam.


  • Gość: [itcube.pl] *.centertel.pl

    Bardzo pomocny post. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorców korzysta z oprogramowania CRM i innych by ułatwić sobie pracę :) Pozdrawiam!

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci