Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Nie mogę Wam obiecać, że będzie łatwo... mogę Wam obiecać, że będzie warto!"

Z kim współpracują blogerzy?

jakub.brandt

biuro, bloger, współpraca blogera, Logistyka.blox.plAby praca blogera była jak najbardziej efektywna mocno przydaje się nawiązanie współpracy z kilkoma osobami odpowiedzialnymi za przeróżne aspekty. Sam jestem wyznawcą powiedzenia "Samemu idzie się szybciej, ale we dwójkę dociera się dalej", dlatego od dłuższego czasu specyficzne kwestie pojawiające się wraz z moją działalnością w Internecie na bieżąco omawiam z kilkuosobowym zespołem specjalistów. Kogo warto mieć w swojej ekipie?

1. Prawnik- Jedna z najważniejszych osób u boku blogera i ogólnie u boku osób tworzących coś pod swoim nazwiskiem. Poza sprawnym przeglądaniem umów przy nawiązywaniu współprac, prawnik jest w stanie pomóc Wam przy jakichkolwiek sygnałach naruszenia Waszych praw autorskich. Jest to osoba, z którą współpracuję najdłużej.

2. Księgowy- Ze wszystkich umów trzeba się rozliczyć i wówczas do akcji wchodzi On! Jeśli bloger nawiązuje 3-4 umowy miesięcznie księgowy jest niezastąpiony. To właśnie on załatwi każdą urzędową sprawę, a twórca będzie mógł się skupić na realizacji kontraktów.

3. Informatyk- Osoba od wszystkiego! Naprawi komputer, zajmie się social media, dostosuje stronę do Twoich oczekiwań oraz przejrzy Internet w poszukiwaniu złych nawyków kopiowania treści z bloga. Tym bardziej jeśli działasz na wykupionym serwerze, stały dozór informatyka jest podstawą.

4. Moderator- Jeśli Twój blog posiada kilka, kilkanaście tysięcy odsłon dziennie zawsze może się pojawić osoba, która będzie chciała wykorzystać Twoją popularność i zareklamować swoje przedsięwzięcie wbrew regulaminowi strony i właśnie wtedy daje o sobie znać moderator, który wszystkie komentarze, na które czytelnik oczekuje odpowiedzi, kieruje do mnie, a komentarze z nieodpowiednimi treściami usuwa. To dotyczy nie tylko bloga, ale również serwisów społecznościowych i maila.

Oczywiście to tylko garstka osób, z jakimi współpracują blogerzy, bo oprócz tego możecie liczyć na pomoc korektora, który każdy Wasz tekst przejrzy i poprawi przed opublikowaniem, czy choćby, przy ogromnej popularności strony i masy otrzymywanych wiadomości, zawsze pomoże Wam przedstawiciel, któremu powierzycie komunikowanie się z Czytelnikami i mediami. Poza tym w reklamie i w wymyślaniu nowatorskich promocji bloga niezastąpiona będzie pomoc marketingowca.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci