Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Zielone strzałki znikają ze skrzyżowań

jakub.brandt

Strzałka, skrzyżowanie, sygnalizacja świetlna, Logistyka.blox.pl

Władze Warszawy postanowiły rozpocząć proces demontażu tzw. zielonych strzałek na skrzyżowaniach w stolicy. Zadaniem tego dodatkowego sygnalizatora było zezwalanie kierowcom na warunkowy skręt w prawo bądź lewo.

Jedną z głównych przyczyn demontażu sygnalizatora jest fakt, że tylko nieliczni kierowcy potrafili z nich korzystać zgodnie z przepisami. Sygnalizator ten należy bowiem traktować jako znak "STOP", a zatem przed wykonaniem skrętu trzeba się zatrzymać. Niestety niewielu kierowców stosowało się do tego przepisu i przez skrzyżowanie nierzadko przejeżdżali z bardzo dużą prędkością, co było powodem potrąceń i kolizji, gdyż nie zdążyli oni ustąpić pierwszeństwa innemu użytkownikowi drogi.

Likwidacja strzałek z pewnością poprawi bezpieczeństwo, jednak może również spowodować tworzenie się większych korków w stolicy. Po usunięciu sygnalizatora ze skrzyżowań planuje się przeorganizowanie działania sygnalizacji świetlnej w taki sposób, aby jak najmniej użytkowników chcących przejechać przez skrzyżowanie miało zielone światło w tym samym momencie.

Według wstępnych ustaleń Warszawa nie jest osamotniona w chęci usunięcia sygnalizatora ze skrzyżowań. W najbliższych miesiącach zielone strzałki mogą zniknąć także w innych dużych polskich miastach.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci