Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Czy blogerom żyje się łatwiej i dlaczego tak?

jakub.brandt

blog, Logistyka.blox.pl, czy blog ma znaczenieZapewne wielu z Was zastanawia się, czy blogerzy, tak jak się o nich mawia, mają w życiu łatwiej? Czy wraz ze wzrostem ich popularności pozwala im się na więcej?

Popularny bloger może wiele! Blog jest pewnego rodzaju rozgłośnią, która, po osiągnięciu dość stabilnej pozycji w sieci, może mieć wpływ na różne marki- może je promować oraz niszczyć. Właśnie dlatego firmy coraz częściej nawiązują współprace z wybijającymi się blogami. Ok, ale co takiego może bloger, co nie uda się komuś innemu?

1. Blogerzy mają wstęp tam, gdzie innych nie wpuszczają- Od maja 2015 roku miałem okazję odwiedzić co najmniej kilkadziesiąt przedsiębiorstw logistycznych, zobaczyć w jaki sposób funkcjonują duże korporacje, ocenić sprawność działania różnych systemów, czy poznać od wewnątrz obowiązki logistyków na kolejnych stanowiskach firmy. Zapewne gdyby nie blog, nie miałbym okazji poznać tylu świetnych ludzi, ponieważ nie mógłbym się w tak szybki sposób zaprezentować jako fachowiec w konkretnej dziedzinie. Jest to jeden z powodów, dla których młodzi ludzie zakładają swoje strony- chcą się pokazać od strony fachowców, by nawiązać branżowe kontakty.

2. Imprezy są dla nich otwarte- Znam blogerów, którzy dzięki swojej popularności mają możliwość darmowego wejścia na jakieś zamknięte konferencje, czy płatne imprezy. Dlaczego im się to udaje? Ponieważ organizatorzy takich przedsięwzięć wiedzą, iż bloger napisze kilka słów o tego typu imprezie, a popularny blog zareklamuje daną markę, konferencję itd.

3. Popularni blogerzy nie wysyłają CV- Znam kilku blogerów i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by wysyłali oni swoje CV do różnych przedsiębiorstw. Doszliśmy do punktu, w którym to raczej firmy podejmują kroki, by mieć w swojej ekipie blogera. Dlaczego? Ponieważ blogerzy są kreatywni, mobilni oraz doświadczeni w kontaktach online. Dodatkowo wiedzą na czym polega praca w Internecie, a przecież wiadomo, że każda firma wcześniej czy później zacznie działać w sieci.

4. Osobom rozpoznawalnym chętniej się pomaga- Bloger, który zdobył popularność w sieci nie może narzekać na brak zaangażowania ze strony swoich Czytelników. Masz problem natury informatycznej na swojej stronie? Potrzebujesz transportu na konferencję? Wystarczy, że napiszesz o tym na swoim FanPage'u, a masa osób zareaguje, pomoże lub skontaktuje Cię z odpowiednią osobą.

5. Blogerzy mogą szybko wypromować swoje przedsięwzięcia- Nie ma nic prostszego, jak zareklamować swoją nową działalność na popularnym blogu. Pisząc krótki artykuł mamy pewność, że już na starcie, w ciągu jednego wieczoru, o naszym przedsięwzięciu usłyszy nawet kilkanaście tysięcy osób- za darmo!

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci