Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Smartfon zamiast kluczyka?

jakub.brandt

smartfonJedna z chińskich marek samochodowych jest w trakcie opracowywania nowatorskiego oprogramowania dla smartfonów, które pozwoli... sterować samochodem!

Inżynierowie z Chin chcą zastąpić tradycyjne kluczyki nowoczesną aplikacją mobilną, dzięki której kierowca będzie mógł nie tylko wejść do swojego auta, ale także uruchomić silnik, ustawić lusterka, czy sterować szybami elektrycznymi oraz światłami. Producent zapewnia, iż sterowanie tymi elementami będzie możliwe także za pomocą komunikatów głosowych.

Aplikacja zawierać będzie najnowsze trasy, a zatem może ona posłużyć także jako nawigacja GPS, która wskaże najkrótszą drogę do celu.

Wciąż największym problemem konstruktorów będzie walka z włamaniami hakerów do systemu, ponieważ nawet dziś zdarzają się sytuacje, gdy złodzieje otwierają drzwi, czy uruchamiają silnik nowych samochodów za pomocą prostych komunikatów wysyłanych z laptopa.

"80 procent aplikacji instalowanych w smartfonach nie ma nic wspólnego z komunikacją. Według nas ta sama zależność wkrótce czeka samochody. Wierzymy, że za kilka lat jazda samochodem będzie tylko dodatkiem, a jego główne zadania będą całkowicie inne, niż dzisiejsze."- mówi jeden z programistów aplikacji pozwalającej na sterowanie autem.

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci