Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Auto na minutę wkrótce w Warszawie

jakub.brandt

car 2go, logistykaJuż wkrótce w Warszawie wystartuje system car2go! Innowacyjny program wypożyczania samochodów osobowych ma za zadanie przede wszystkim zmniejszyć ilość spalin w miastach, gdyż najprawdopodobniej wszystkie wypożyczane auta będą posiadały silnik elektryczny.

Stołeczne miasto ma ponoć posiadać od 300 do 500 pojazdów zlokalizowanych w 5 największych dzielnicach. Istotną sprawą jest fakt, iż po wypożyczeniu auta, nie musimy go zostawiać na tym samym parkingu, z którego go wzięliśmy, a jedynie na jednym z parkingów konkretnej strefy.

Dużą zaletą systemu car2go jest brak opłat za paliwo, naprawy, czy ubezpieczenie auta. Jedynym kosztem, jaki ponosi kierowca jest koszt wypożyczenia, który ma wynosić ok. 1 zł/min.

Aby zachęcić użytkowników dróg do poruszania się elektrycznymi autami, miasto rozważa propozycję, by osoby korzystające z car2go miały zapewnione darmowe parkowanie w całej strefie, a także możliwość korzystania z buspasów.

Nie wiadomo jeszcze jakimi autami będzie nam dane się poruszać, jednak są plany, aby miasto posiadało w swojej ofercie zarówno samochody trzydrzwiowe, jak i pięciodrzwiowe. Projekt, realizowany choćby w Mediolanie, Berlinie, czy Monachium, dotrze do Warszawy w połowie 2017 roku. Prawdopodobnie, jeśli projekt realizowany w Warszawie zda test, do systemu dołączą kolejne Polskie miasta.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Gościu] 149.156.171.*

  Skoro można wypożyczyć auto za 70zł/dobę
  to jaki ma sens wypożyczanie za 1zł/min (60zł/h)?
  Czuję że ten biznes to niezły niewypał

 • mywebsite

  Też mi się wydaje, że ten biznes nie wypali. Tym bardziej w dużych miastach, gdzie na ogół są korki i nawet przejechanie krótkiego kawałku zajmuje dużo czasu.

 • Gość: [marzenka] *.actus-info.pl

  ja czekam na takie rozwiązanie we Wrocławiu :)

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci