Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Robot kurier już wkrótce na naszych chodnikach?

jakub.brandt

kurier, Logistyka.blox.pl, StarshipJuż wkrótce widok takiego urządzenia na chodniku, jak to prezentowane na zdjęciu, nie będzie nikogo dziwił. Oto Starship- automatyczny kurier!

Konstruktorzy z Estonii oraz Anglii stworzyli robota, którego zadaniem jest przetransportowywanie i dostarczanie małych przesyłek. Robot może pracować na odległościach do ok. 5 kilometrów od punktu nadania i przetransportowywać towary ważące nawet 10-15 kilogramów. Ogromną zaletą robota jest umiejętność sprawnego poruszania się po schodach, a po chodnikach poruszać się będzie z prędkością ok. 5 km/h, a zatem bardzo zbliżoną do szybkości spacerowania przeciętnego człowieka.

Robot dzięki wbudowanej kamerze jest w stanie ominąć wszelkie przeszkody pojawiające się na jego drodze, a dzięki sprawnie działającej nawigacji bez problemu dostarczy przesyłkę tam, gdzie potrzeba. Zarówno osoba wysyłająca robota, jak i odbiorca przesyłki musi mieć zainstalowaną w swoim smartfonie specjalną aplikację, która umożliwia śledzenie przesyłki oraz otwarcie robota za pomocą jednorazowego kodu.

Na dzień dzisiejszy w Hamburgu trwają szczegółowe testy tego nowatorskiego urządzenia. Największym wyzwaniem konstruktorów jest umiejętne zaprogramowanie go w taki sposób, by poruszanie się w ruchu miejskim, gdzie mamy niezliczoną ilość przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, czy dużych skrzyżowań, nie stanowiło dla robota żadnego problemu. W kwestii bezpieczeństwa, robot wyposażony jest w LEDowe oświetlenie, a on sam zasilany jest za pomocą silnika elektrycznego.

Tego typu urządzenia wykonują już swoje prace na magazynach, czy w hotelach, natomiast w ruchu miejskim zobaczymy je najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • mywebsite

    Nie wiem czy w Polsce to urządzenie zda egzamin..

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci