Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Czy nadajesz się na logistyka?

jakub.brandt

Logistyk, co powinien umieć logistyk, Logistyka.blox.pl

Jeśli planujesz pokierować swoją ścieżkę zawodową w kierunku logistyki, jednak nie jesteś pewien lub pewna, czy się do tego nadajesz, ten artykuł jest dla Ciebie!

Bez wątpienia dobry logistyk powinien planować, przewidywać, podejmować trafne decyzje nawet w bardzo stresujących sytuacjach, zarządzać zespołem, analizować oraz być bardzo "poukładanym" pracownikiem.

Zapraszam Cię, abyś zapoznał się z kilkoma pytaniami prezentowanymi poniżej. Jeśli większość Twoich odpowiedzi będzie twierdząca, na Twoim miejscu poważnie zastanawiałbym się nad pracą w logistyce, bo właśnie takich pracowników nam potrzeba!

1. Czy prowadzisz swój kalendarz?- Ścisłe ustalenie planu dnia, nawet dnia wolnego od pracy, jest bardzo istotne. Dzięki temu nie zapomnisz o żadnej rzeczy, Twoja głowa się "oczyści", bo przecież nie będzie musiała pamiętać o tych wszystkich czynnościach do wykonania, a dodatkowo w sposób naturalny ustalisz swoje priorytety na konkretny dzień, przez co Twoje zarządzanie czasem będzie na zdecydowanie wyższym poziomie.

2. Czy jesteś uważny?- Jeśli trudno jest odwrócić Twoją uwagę, jeśli rozmowa w pomieszczeniu nie dekoncentruje Cię podczas pisania maila, zapewne znakomicie poradziłbyś sobie w pracy na stanowisku logistyka, gdzie wymagany jest spokój, dokładność i zwracanie uwagi na każdy detal, nawet w bardzo stresujących sytuacjach.

3. Czy jesteś pomocny i punktualny?- Jeśli się nie spóźniasz, to znaczy, że w odpowiedni sposób zarządzasz czasem, a to bardzo istotne w logistyce. Dodatkowo, jeśli można na Tobie polegać, jeśli w każdej sytuacji jesteś w stanie zaoferować nawet najmniejszą pomoc, jeśli każdy kto się do Ciebie zgłosi otrzyma niezbędne informacje, w przyszłości będziesz naprawdę cenionym pracownikiem logistyki.

4. Czy jesteś dokładny?- Czy powierzone Ci zadanie wykonujesz od początku do końca na tym samym, wysokim, poziomie, czy jednak zwracają Ci uwagę, że coś jest niedokładnie zrobione? Logistyka, mimo, że to nie medycyna, jest branżą, w której błąd może być bardzo kosztowny, dlatego dokładność jest niezwykle istotna.

5. Czy analizujesz?- Czy po zrobieniu jakiegoś błędu, po nieudanym biznesie, źle zainwestowanych pieniądzach, niedostaniu się na wymarzone stanowisko pracy itd. zastanawiasz się co tak naprawdę poszło nie tak jak powinno, czy bez głębszych refleksji zabierasz się za coś nowego? Umiejętność analizowania działań, wyciągania lekcji z błędnych decyzji jest szalenie ważna, i to nie tylko w logistyce.

6. Czy stres Cię nie paraliżuje?- Czy nie dekoncentruje Cię, gdy ktoś patrzy Ci na ręce? Czy mając 10 minut do odjazdu kierowcy będziesz potrafił odpowiednio sporządzić dokumenty magazynowe i transportowe? Logistyk jest na takim stanowisku, że jego praca jest często oceniana, dlatego umiejętność pracy w stresie jest na wagę złota.

7. Czy potrafisz zarządzać zespołem?- Nie chodzi tutaj o bycie takim liderem, jak Steve Jobs, którego samo spojrzenie inspirowało masę osób. Chodzi o to, czy ludzie na tyle liczą się z Twoim zdaniem, że nie musisz ich specjalnie przekonywać i przywoływać argumentów, by wykonali Twoje polecenie? Czy potrafisz rozdysponować zadania pomiędzy osobami? Ktoś kiedyś powiedział, że odpowiednia organizacja pracy jest dużo ważniejsza od samego wykonania zadania i ja się pod tymi słowami absolutnie podpisuję.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Kacprzak] *.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo ciekawy test :) Można powiedzieć, że to taki wstęp do pomyślenia o karierze w logistyce. Super.

  • Gość: [Onto29] *.246.67.62.skyware.pl

    A od strony technicznej jakie wymagania należy spełnić ?

  • jakub.brandt

    Od strony technicznej wszystkiego można się nauczyć ;)

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci