Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja | Blog

"Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby stać się wielkim."

Elon Musk może zrewolucjonizować transport!

jakub.brandt

tunel, Logistyka.blox.pl, Elon Musk, podziemne tunele

Znany z nowatorskiego myślenia oraz chęci zrewolucjonizowania świata Elon Musk przedstawił swoją kolejną śmiałą koncepcję! Tym razem jego celem jest usprawnienie transportu drogowego.

W zeszłym roku miliarder otworzył kolejną firmę. Nie chodzi już jednak o podróże w kosmos, a o zbudowanie podziemnej sieci transportu drogowego. Nowe przedsiębiorstwo zostało utworzone w celu budowania podziemnych tuneli pozwalających na przemieszczanie się w nich samochodami.

Elon Musk za swój cel obrał sobie Los Angeles i to własnie tam będzie można po raz pierwszy skorzystać z podziemnych tuneli. Na obszarze całego miasta znajdowałyby się miejsca pozwalające na zjazd do tunelu, a tam na specjalnie skonstruowanych platformach samochody mogłyby się rozpędzić nawet do 200 km/h! Przejazd z jednego końca miasta na drugi potrwałby więc do kilkunastu minut.

Na dzień dzisiejszy firma Muska buduje pokazowy tunel pod siedzibą swojej firmy w Los Angeles. Aby jednak móc wyjść poza obszar swojego przedsiębiorstwa potrzebna jest zgoda miasta, a o takową może na razie nie być łatwo.

Niepodważalnie jedną z zalet budowy takich tuneli jest usprawnienie transportu miejskiego, ale również troska o środowisko. Na czas podróży tunelem kierowcy mieliby obowiązek wyłączenia silnika swojego pojazdu. W dodatku podróże siecią tuneli miałby się odbywać w sposób bezkolizyjny.

Aby skrócić czas kopania takich tuneli oraz zredukować koszty przedsięwzięcia Elon Musk zamierza zaprojektować maszyny specjalnie przystosowane do tego typu prac.

Wizualizację swojego pomysłu Elon Musk zaprezentował na krótkim filmie:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • depro

    Hmm trzeba powiedzieć, że jest to naprawdę bardzo ciekawa koncepcja. Lecz podejrzewam że jeszcze dużo czasu minie nim coś z tego będzie:D

  • Gość: [Andrzej] *.cnet.gawex.pl

    Tak też myślałem, że o zgodę miasta nie będzie łatwo, mam przeczucie, że jednak nic z tego nie będzie.

© Logistyka | Biznes | Edukacja | Blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci