Menu

Logistyka | Biznes | Edukacja

"Ludzie wystarczająco szaleni by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

Ogromne centrum logistyczne jednak nie dla Polski

jakub.brandt

Centrum_logistyczne, Logistyka.blox.pl

Mało brakowało, a w Polsce doszłoby do realizacji gigantycznego przedsięwzięcia logistycznego na kwotę... 500 mln. zł! Niestety, udogodnienia zaoferowane niemieckiemu koncernowi Daimler przez czeski rząd sprawił, iż inwestycja ujrzy światło dzienne nieopodal Pragi.

Jak donoszą media, wraz z inwestycją wartą pół miliarda złotych, zostanie utworzonych aż 900 miejsc pracy. Nie trzeba przekonywać, że dla polskiej gospodarki powstanie takiego zakładu na terenie naszego kraju byłoby nie do przecenienia. Choć niemieccy     przedstawiciele marki Mercedes-Benz przekonują, że ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, czeskie dzienniki biznesowe już rozpisują się o korzyściach płynących z podpisanej umowy.

Budynek ma zostać oddany do użytku w 2020 roku, a znaczną część jego wyposażenia będą stanowić roboty. Jego zadania polegać będą w głównej mierze na zaopatrywaniu całej Europy w części zamienne dla pojazdów produkowanych przez firmę Daimler. Powierzchnia centrum logistycznego ma wynosić 250 tys. metrów kwadratowych, a praca ma się odbywać w systemie trzyzmianowym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Polacy będą musieli się zadowolić jedynie budową fabryki nowoczesnych silników Mercedesa, która powstanie na Dolnym Śląsku.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • deboles

  Szkoda, że tak wyszło, taka inwestycja w Polsce byłaby strzałem w 10. Jednak jak zawsze podejrzewam, że polski rząd robił jakieś problemy, a Czesi wiedzieli jak to załatwić.

 • personatrans

  Można tylko żałować, taka wielka inwestycja, tyle miejsc pracy przepadło. Od dawna śledziłem tą sprawę i niestety wszystko skończyło się nie po mojej myśli.

 • kalena.pl

  Niestety często takie inwestycje są tracone w naszym kraju, wiem że w mojej okolicy powstaje właśnie centrum logistyczne, jak będę wiedział coś więcej to dam znać.

 • Gość: [Wiesiek] 188.114.95.*

  No niestety, nie udało się zrobić tego u nas.

 • bavertys

  Amazon w Polsce trochę teraz rządzi logistyką teraz koło Poznania postawili dość sporą firmę logistyczną. I powiem szczerze że na prawdę sporo przewija się transportów tutaj.

 • totinosa

  Ja to zadałbym inne pytanie, jakie są te ułatwienia od rządu że dają aż tyle korzyści. Możliwe że wiele z tego dałoby się przeskoczyć w inny sposób, no ale nasz rząd nie potrafi wyjść z żadną konstruktywną propozycją ;)

 • histerrry

  Z jednej strony do masa miejsc pracy, z drugiej jednak pewnie będzie tam wyzysk pracowników niższego szczebla. W dodatku to obca firma. Polska powinna inwestować w swoje, narodowe firmy.. takie faworyzować by było ich jak najwięcej. Interesujący wpis dla mnie, bardzo. Pozdrawiam

© Logistyka | Biznes | Edukacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci